NOVINKA V REPUBLICE....GDV KAMERA....PREVENCE VZNIKU NEMOCI |

Cibulový zázrak

small-onions-4658465_960_720

Cibulový ZÁZRAK.
Vyhazujete slupky z cibule ? Děláte chybu, je to hotový poklad !

Cibuli používáme na přípravu téměř všech druhů jídel. Co ale uděláme při jejím zpracování jako první?

Očistíme ji a slupku jednoduše vyhodíme do koše. Ve skutečnosti však vyhazujeme hotový poklad, přečtěte si :

9 důvodů:

- Přírodní barvivo získané z cibulových slupek je100 přírodní a na rozdíl od chemických barviv našemu tělu neškodí, právě naopak.

Konec konců cibulové slupky se za účelem získání tohoto barviva používají už od starověku.
U nás je velmi oblíbené například barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Při barvení se postupuje tak, že vajíčka se vloží dovody s cibulovými slupkami a vaří se po dobu 20 minut -případně dobu vaření upravujem e podle toho, jaký odstín chceme získat.
Stejně se cibulová slupka přidává do oblíbených polévek a vývarů, aby získaly typickou barvu.

Krásné a zdravé vlasy 

V cibulových slupkách se ukrývá i tajemství krásných vlasů. Odvar připravený cibulových slupek posiluje vlasovou strukturu, dodává lesk a podtrhuje přirozenou krásu vlasů.

 Stačí, když si po umytí vlasy propláchnete vlažným odvarem z cibulových slupek.
Dokonce, ještě dnes se můžeme setkat s barvením vlasů pomocí cibulových slupek, které se těšilo velké oblibě v Evropě zejména koncem19.století.

 Jde o nejen bezpečnou alternativu chemických barev na vlasy, ale takové barvení vlasům dokonce prospívá.

Cibulové slupky poskytují pestrou paletu barev počínaje od tmavších odstínů přes červené i světlejší odstíny.Výsledná barva závisí na délce louhování druhu cibule, z níž slupky pocházejí, jakož i od bylinných příměsí.

Bronchitida 

Vývar z cibulových slupek je vynikajícím pomocníkem v případě akutního zánětu průdušek. Výrazně napomáhá vykašlávání, pročišťuje dýchací cesty a poskytuje úlevu od bolestivého kašle.

Stejně užitečné jsou i obklady z cibulových slupek.

Stačí naplnit pohár vroucí vodou a nechat v něm slupky louhovat asi 15 minut. Pak je vyjmeme, přeložíme na gázu a jemně přiložíme na hrudník. Obklad je výborným doplňkem léčby akutních zánětů a je vhodné opakovat ho 3 x denně po dobu půl hodiny.

 

 

Za co vděčí cibulová slupka svým léčivým účinkům?

Může za to vysoký obsah éterických olejů, které se z celé cibule nejvíce koncentrují právě ve slupce. Tyto velmi příznivě působí na dýchací cesty. Léčivý účinek podtrhuje i vysoký obsah kyseliny jantárové, citrónové a jablečné.

Nachlazení a chřipka 

Skutečně silný lék proti nachlazení a chřipce získáme tak, že malou cibuli i se slupkou nakrájíme na plátky a spolu s plátky zázvoru zalijeme vařící vodou. Necháme louhovat, přidáme trošku soli a přecedíme. Pijeme jako teplý čaj. 

Otoky a rány

Už naše babičky věděly, že menší otoky a hnisavé ranky se výtečně hojí pomocí cibulových slupek.

 Stačí tato místa důkladně vyčistit a pak na ně přikládat cibulové slupky, které jsme předtím namočili v horké vodě. Cibulová slupka má silné antibakteriální účinky. 

Onemocnění ledvin a močového měchýře

Cibule jako taková byla odedávna používána pro léčení problémů s ledvinami a močovým měchýřem. Mohou za to zejména její močopudné a antibakteriální účinky.

Věděli jste však, že při léčbě vám pomůže i cibulová slupka?

Účinný je vývar z cibulových slupek, který připravíme tak, že slupky rozdrobíme a přibližně 20 min. vyvařujeme. Zvývaru užíváme 1 lžíci cca 3x denně. 

Záněty ústní dutiny


Záněty ústní dutiny nás dokáží pořádně potrápit. I zde však může pomoci cibulová slupka. Slupka působí antibakteriálně a zároveň dokáže zmírňovat nepříjemné otoky. Je proto vynikající doplňkovou léčbou, která podporuje rychlý ústup zánětu.

 Cibulovou slupku opět vyvařte ve vodě a tímto vývarem si několikrát denně vyplachujte ústní dutinu. 

Poruchy kůže. 

Bradavice, drobné ranky, plíseň na nohou nebo podrážděná pokožka. Opět se vyplatí vsadit na sílu přírody ukrytou v zlatavých cibulových slupkách.

Smíchejte drcené cibulové slupky s vazelínou lékařskou v poměru 2: 3a směs aplikujte na postižená místa 2 x denně.Směs uchovávejte na chladném místě. 

Křečové žíly a unavená chodidla
Smíchejte 2-3 lžičky drcených cibulových slupek se 2 lžícemi olivového oleje. Promíchejte a nechte 10 dní odstát. Získáte vynikající emulzi na masáž nohou a unavených chodidel. Emulzi jemně vmasírujte do problematických a unavených oblastí.


Rýma

Pokud se chcete zbavit rýmy způsobené alergií nebo nachlazením skutečně expresně rychle a nemáte po ruce nosní sprej, opět vám pomůže cibulová slupka. 

Stačí 4 lžíce drcené cibulové slupky zalit vařící vodou a napařovat se – přikrytí ručníkem – po dobu 3-4 minut. Na skutečně silnou rýmu použijeme menší cibuli, kterou spolu se slupkou nakrájíme na drobno a zalijeme cca litrem vroucí vody. Pak dýcháme výpary cca 10 minut. 

Posilujeme imunitu

Tato vlastnost cibulových slupek se nám v sychravém podzimním počasí určitě bude hodit, protože nám může pomoci předcházet mnohým nepříjemným nemocem. Stačí když si několik lžiček vývaru z cibulových slupek budeme pravidelně přidávat do citronových, bylinkových či zázvorových čajů.

 Vývar posiluje léčivé účinky čajů a přispívá tak k lepší obranyschopnosti našeho organismu. -

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>